مطالعه کهورت رفسنجان (RCC) در راستاي مطالعه همگروهي آينده نگر كشوري پرشين (به عنوان يكي از سانترهاي مطالعه ملي پرشين كهورت) انجام می شود.
نظرسنجی
کیفیت وب سایت مرکز را چگونه ارزیابی می کنید؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

يکشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠٠
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 623
 بازدید امروز : 385
 کل بازدید : 149372
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2656
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
اخبار

 

پیگیری مادران باردار به مدت پنج سال

پدیده حاملگی برای هر زن تجربه زیبا و دلنشینی است که تغییرات فیزیولوژیک بسیاری را به همراه دارد. خوشبختانه تغییرات فوق اکثرا مزاحمتی برای سلامت مادر و جنین ایجاد نکرده واکثر زنان دوران بارداری را بدون مشکل خاصی طی کرده و جنین سالمی را به دنیا می آورند اما در مواردی که ممکن است خطرات جدی، سلامت مادر و جنین را در دوران بارداری تهدید کند که ضرورت و اهمیت مراقبت های دوران بارداری را روشن می سازد. در همین راستا کوهورت تولد رفسنجان، مادران باردار را به مدت 5 سال مورد پیگیری قرار می دهد تا سلامت مادر و جنین در دوران بارداری و سلامت مادر و نوزاد را پس از بارداری کنترل نماید.

 

نگهداری خون بند ناف نوزاد

خون بند ناف که به عنوان خون جفتی شناخته می شود، خونی است که در در جنین در حال تکوین داخل رحم جریان دارد. نگهداری خون بندناف مزایا و خواص بیشماری در درمان بیماری های سخت و لاعلاج شامل (بیماریهایی که منشاء خونی دارند از جمله تالاسمی، سرطان خون و کم خونی ها با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف قابل درمان هستند) دارد. کاهش زاد و ولد، لزوم نگهداری خون بند ناف را بالا برده است. مراکزی در کشور وجود دارند که با دریافت هزینه اولیه و هچنین شارژ سالیانه اقدام به نگهداری خون بند ناف می کنند. اما کوهورت تولد رفسنجان بدون دربافت هیچ گونه هزینه ای و به صورت کاملاً رایگان اقدام به نگهداری خون بند ناف نوزاد مادران شرکت کننده در طرح می کند.

 

مهمترین دوران زندگی، 100 روز اول عمر است.

سلامتی مادر باردار اهمیت زیادی بر سلامت نسل بعدی دارد. رشد و تکامل از ویژگی های دوران کودکی هستند و نیاز به توجه و مراقبت زیادی دارند. از سوی دیگر، بسیار از بیماری های سنین بزرگسالی از اوایل عمر شروع می شوند و برخی عادت های شیوه زندگی و همچنین مواجهه با عوامل محیطی و شغلی در این زمینه نقش مهمی دارند. مواجهه والدین با عوامل زیان آور می تواند این عوارض ناخواسته و قابل پیشگیری را به فرزندان منتقل نماید.

 

 

 ساعت
اصول پرسشگریاصول برخورد با مراجعین
رفسنجان، خیابان امیرکبیر غربی، جنب درمانگاه میرزایی، مرکز بهداشت شماره چهار، مرکز بررسی سلامت عمومی رفسنجان. تلفن:03434323482 و 5-03434334144
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به مرکز سلامت عمومی رفسنجان می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2015 www.cohort.rums.ac.ir - All rights reserved